День української писемності та мови

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається «День української писемності та мови», це свято встановлено з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Важливим є той факт, що свято відзначається в день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, основоположника давньоруської історіографії, вченого та мислителя, автора літописного зведення «Повість врем’яних (минулих) літ». Дослідники історії вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця починається писемна українська мова.

Преподобний Нестор-Літописець

Преподобний Нестор-Літописець

Преподобний Нестор-Літописець мав знання з історії, літератури, грецької мови та богослов’я і справедливо вважався найосвіченішою людиною Київської Русі кінця XI — початку XII століть. «Велика буває користь від учення книжного, — говорив преподобний Нестор-літописець, послідовник творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, — книги наказують і вчать нас шляху до розкаяння, бо від книжних слів набираємося мудрості й стриманості… Той, хто читає книги, бесідує з Богом або святими мужами».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *