Лекція-показ «Український жіночий одяг»

5 травня у краєзнавчому музеї м. Бахмут о 14:00 відбудеться лекція та показ колекції українського традиційного одягу. Покаже та розкаже колекціонерка та майстриня з реконструкції прикрас Майя Ернст, чиє захоплення традиційним одягом передавалось з покоління в покоління.

Лекція-показ "Український жіночий одяг"

Лекція-показ “Український жіночий одяг”

На сьогодні Майя володіє невеликою колекцією українських костюмів. В основному, це жіночі святкові вбрання, бо вони краще збереглись до наших днів. Датуються «експонати» кінцем XIX початком XX століття та походять з регіонів: Нижнє та Середнє Подніпров’я, Полтавщина, Чернігівське Полісся, Східне Поділля Буковина, Покуття та Гуцульщина.

Під час лекції Ви дізнаєтесь де і який тип одягу носили в Україні; чим відрізняються і чим схожі; чому саме в тих чи інших регіонах використовували певний крій та матеріали. А також Ви наживо побачите як правильно та у якій послідовності вдягався кожен елемент одежі.

Цікаво, що в Україні до самих 60-70х років XX століття у деяких регіонах населення вбиралося у традиційний одяг. На жаль, часи Радянського Союзу наклали негативний відбиток на українську культуру й традиційний одяг у тому числі. У наш час склалось викривлене й хибне розуміння українського вбрання: червоні шаровари, пластикові вінки, червоно-чорна вишивка та ще невичерпний список. Насправді ж ми маємо величезне розмаїття етнографічних регіонів зі своїми особливостями, традиціями, кроєм, вишивкою тощо. Приходьте аби розвіяти стереотипи та зануритись у захоплюючий світ української традиції.

Місце проведення: 05.05.2018 о 14:00 в Краєзнавчому музей м. Бахмут (вул. Незалежності, 26)
Вхід: добровільний внесок на проведення лекцій в інших містах (кожен оцінює самостійно)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *