На тебе чекають вдома

Служба безпеки України проводить програму повернення на підконтрольну територію України громадян, які добровільно відмовилися в участі в т.зв. «ДНР/ЛНР». Програма розповсюджується на осіб, які:

  • готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України;
  • не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах;
  • мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань т.зв. «ДНР/ЛНР» передбачені в межах чинного законодавства України.

Лише за 2015 рік через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами, українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 осіб. Усі вони нині знаходяться у своїх родинах.

СБУ доводить цю інформацію до родичів бойовиків, які мешкають на території України. Під час індивідуальних зустрічей-бесід акцентується увага на необхідності добровільної відмови від участі у терористичних угрупуваннях, поверненні на українську територію та співпраці з українськими правоохоронними органами, як умовами звільнення від кримінальної відповідальності.

До цієї роботи широко залучені волонтерські та громадські організації, керівники місцевих органів самоврядування Донбасу та Української православної церкви.

Прес-центр СБ України

One thought on “На тебе чекають вдома

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *