Сміттєва крапель або як в Бахмут весна прийшла

З настанням тепла, Бахмут тішить своїх мешканців весняною природою, першими квітами, співом повернувшись з півдня птахів і великою, величезною кількістю сміття, яке збиралось під снігом довгою-довгою зимою….

Бахмутський двір

Бахмутський двір


І як тільки сніг і лід почали танути під першими променями сонця, бахмутчани стали свідками нових «гірничо-сміттєвих» пейзажів на тілі міста. Не оминула «брудна» доля навіть нову міську набережну, на клумбах якої, ще не встигли взятися троянди, але вже з’явилися купки поліетиленових пакетів. А що вже говорити за річку Бахмут, яку місцеві жителі люб’язно перетворюють в колишній вигляд, роблячи з водної артерії міста – сміттєву.

Сміття у річці

Сміття у річці

Кожен, хто гулятиме новими рівними доріжками або йти недільним ранком в новий Храм, буде свідком відпочинку деяких місцевих, які залишили спогад про себе у вигляді порожніх пляшок, недопалків та іншого. Але найдивнішим для перехожого буде спостереження дерев’яної тачки (!), яка лежить на березі, дбайливо вкрита купою сміття.

Різноманітне сміття у річці

Різноманітне сміття у річці

Вигляд берега річки Бахмут

Вигляд берега річки Бахмут

Не уявити моїй фантазії і не довести логікою причину такого ставлення до міста з боку власних жителів. Коли одні намагаються зробити наше місто кращим, чистішим і комфортнішим, інші за секунди зводять цю роботу до нуля.

Набережна річки Бахмут HDR

Набережна річки Бахмут HDR

Слід зауважити, що парки і міські сквери підтримуються в чистому вигляді, проте знаходяться такі особистості, яким зовсім не лінь перевертати кожну урну в парку та більше – ламати лавочки.

Зламана лавочка у парку

Зламана лавочка у парку

Знову і знову підтверджується старий вираз: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». З особистого прикладу знаю, як довго зберігається чистота під’їзду, який прибирається щотижня – 1 день. Протягом одного дня в під’їзді збираються рекламки, пакети, недопалки і інші «скарби», які ти мусиш прибирати за кимось, незважаючи на те, що платиш щомісяця за прибирання під’їзду. Такий банальний побутовий приклад я дозволю собі перенести на все місто – скільки б не працювали комунальні служби завжди знайдуться ті, хто додають цим службам роботу. З одного боку, добре, робота у людей є, але не стає ця робота, безглуздою і невдячною з таким ставленням від місцевих? Можливо, критика закинутих куточків дворів комусь здається занадто пильним або навіть занадто уважним поглядом на чистоту, але якщо на дитячому майданчику в центрі міста, можна знайти не тільки сміття, але і тару з-під алкоголю, коробки з-під сигарет і недопалки, то невже це ще не занадто? Невже для цивілізованих людей є нормальним те, що ми ходимо по власному сміттю і вчимо цьому молодше покоління? Здається, що скоро асфальт стане поліетиленовим і ми будемо гуляти не вулицями, а плавати сміттєвими потоками!

Сміття у парку

Сміття у парку

Окрему увагу хочу привернути до проблеми, яку створюють люди, що курять на балконі. Законодавчо, куріння на балконі не заборонено, але багато жителів багатоповерхівок знають, як дим надходить в відкриті вікна з сусідніх балконів, унеможливлюючи провітрювання приміщень. Однак, куріння на балконі створює ще одну проблему, яку совісні курці вирішують попільничкою або будь-якою жерстяною банкою на балконі. Недопалки – ось що вистилає клумби в наших дворах. Невідомий мешканець будинку по вул. Чайковського, 22/24, милуючись видом скверу, де встановлений пам’ятник на честь воїнів-визволителів Донбасу, ніколи не забуває «позначити» під вікнами свою присутність – аж надто багато зібралося там недопалків. Ловіть привіт, шановний, від команди news.art-bahmut.org, ви обрані прикладом з усіх подібних вам балконних курців, для висвітлення цієї невеликої, але ганебної проблеми міста і суспільства в цілому.

Недопалки на клумбі

Недопалки на клумбі

Якщо деяким жителям міста наплювати на своє місто і затишок в ньому, то що ж тоді подумають про нас гості? Цим питанням задаєшся мимоволі проходячи біля залізничного вокзалу. Не будемо згущувати фарби – вокзал і перони чисті і доглянуті, плиточка всюди рівна, людям з важкими валізами буде легко везти їх по землі і не зіпсувати поклажу, проте, буквально через якихось пару метрів, за посадкою дерев знаходиться справжнє звалище! Невже гості міста повинні в перші секунди зустрічі з нашим Бахмутом бачити подібне? Невже це наше обличчя?

Район залізничного вокзалу

Район залізничного вокзалу

Міні-свалка

Міні-свалка

Чи заслуговує наше рідне і старовинне місто такого ставлення? Чи всім легше сказати, що ми живемо в смітті через погану владу, бездіяльність комунальників чи якесь абстрактне чудовисько, що ходить і сипле кожної ночі лайно на вулиці, перевертає урни та курить під вікнами?

Мета цієї статті – не стільки засудження відсутності культури у певної частини людей, як заклик до перевиховання і привернення уваги до цього питання. Давайте не будемо ні смітити, ні споглядати як це роблять інші. Бути байдужими до зовнішності нашого рідного міста – соромно, бо воно єдине і неповторне. Любіть свій край і хай він пишається своїми дітьми!

Набережна річки Бахмут

Набережна річки Бахмут

One thought on “Сміттєва крапель або як в Бахмут весна прийшла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *